" />הסוד שחברות התעופה ממש לא רוצות שתגלו - בעולם | Baolam
מוונדלפארק, דרך אנה פרנק ועד למוזיאון המריחואנה: אטרקציות חובה באמסטרדם
נובמבר 12, 2017
נגישות בחו”ל: היעדים שהכי מתאימים לנכים בכיסאות גלגלים
דצמבר 17, 2017

הסוד שחברות התעופה ממש לא רוצות שתגלו

הסכם שמיים פתוחים שינה לחלוטין את כל מה שהכרנו וידענו על טיסות לחו”ל. עד לפני שנים לא רבות, טיסה לאירופה הייתה כרוכה בתכנונים רבים, שלא נדבר על הסכום שממנו נאלצנו להיפרד כדי לחוות את אחת מבירות אירופה היפות מקרוב.

טיסה לאמסטרדם יכולה הייתה להגיע ל-650 דולר, לברצלונה 550 דולר ולפריס? נחסוך זאת מכם. 

אבל זה כבר שייך להיסטוריה. בעקבות אותו הסכם, מחירי הטיסות לחו”ל ירדו באופן משמעותי, וכיום ניתן למצוא טיסות זולות למגוון רחב של יעדים, אפילו מחוץ לאירופה (ארצות הברית, המזרח וכו’).

ישנן שתי דרכים עיקריות למצוא טיסות לחו”ל – השיטה הקלאסית, באמצעות סוכן נסיעות, והשיטה של שנות האלפיים – באמצעות חיפוש עצמי באינטרנט.

ברוב המקרים, הזמנת טיסה באמצעות סוכן נסיעות תהיה יקרה יותר, מהסיבה שסוכן הנסיעות מרוויח עליכם עמלה. השיטה השנייה לעומת זאת – חיפוש באופן עצמאי באינטרנט, אמורה להיות זולה יותר, אך היא איננה מתאימה לכל אחד.

גם אלו ששיטה זו כן מתאימה עבורם, לא תמיד יודעים למצוא את הטיסה הזולה ביותר. ישנן לא מעט שיטות, טיפים וטריקים למציאת טיסות זולות, אשר מפוזרים ברחבי הרשת. אך ישנו טיפ אחד, סוג של “סוד” אם תרצו, שלא ידוע לרבים כלל. למעשה, חברות התעופה היו שמחות מאוד אם טיפ זה היה נשאר בגדר סוד.

אבל אנחנו לא כאן בשבילן, אלא בשבילכם.

מוכנים?

על VPN שמעתם? Virtual Private Network או בקיצור, VPN, היא שיטה לגלישה מוסווית. כלומר, באמצעות VPN ניתן “לדמות” גלישה מכל מדינה בעולם. זאת אומרת, שעל ידי הפעלת VPN תוכלו לגלוש באתרי טיסות, בזמן שבאותם אתרים משוכנעים שאתם גולשים ממדינה אחרת, אותה הגדרתם מראש.

מבולבלים? אולי הדוגמה הבאה תעזור.

בואו נניח לרגע שאנו מחפשים טיסה זולה לברצלונה. אם יש לכם ניסיון בחיפוש טיסות  ברשת, סביר להניח שהצעד הבא שלכם יהיה כניסה לאחד מהאתרים להשוואת טיסות ברשת (Kayak, Momondo, Skyscanner), שם תכניסו את התאריכים המבוקשים ותחכו לראות מכמה כסף תיאלצו להיפרד.

אלא שבאמצעות VPN, ניתן, בדרך כלל, להוזיל הרבה יותר את עלויות הטיסה. איך? לא בטוח שטיסה לברצלונה תעלה לתושב אלבני כמו שהיא תעלה לתושב ישראלי.

אז מה עושים בפועל?

מורידים תוכנת VPN (ישנן תוכנות חינמיות ויש כאלו שדורשות תשלום) ומתחילים לעבוד. בואו נניח שנכנסו לאתר Kayak על מנת לחפש טיסה לברצלונה. הכנסנו את התאריכים וקיבלנו את המחיר. כעת ננסה לעשות את אותו דבר, רק כשהתוכנה מופעלת, ולאחר שהגדרנו מדינה מראש.

נכנסים ל-Kayak, שבטוח שאתם גולשים אלבנים, צ’כים, צ’אדים או כל מדינה אחרת שהגדרתם לפני כן, ובודקים את מחירי הטיסות כעת. אם תהיו סבלניים ותחפשו טיסות ממדינות רבות, הסיכוי שתמצאו טיסה במחיר זול יותר גבוה הרבה יותר. מומלץ כמובן גם לנסות ולהגדיר את המדינה שאליה אתם רוצים לטוס. מי יודע, אולי המחירים לטיסה לברצלונה נמוכים יותר לקטאלנים מאשר לישראלים.

צוות בעולם
צוות בעולם
צוות בעולם - מומחים לחו"ל. טיסות במחירים מגוחכים, דילים למלונות וטיפים והמלצות ליעדים הכי שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *