" />מאוטובוס ועד מונית: כל הדרכים והפרטים על הגעה לנמל התעופה רמון | בלוג טיולים
בראש השנה: מיקונוס, סלוניקי ופאפוס בטיול אחד – ב-164$ לכל הטיסות
מאי 23, 2019
להיות במדריד בזמן גמר ליגת האלופות: טיסות ישירות לסופ״ש ב-165$ בלבד
מאי 29, 2019

מאוטובוס ועד טיסת פנים: איך מגיעים לנמל התעופה רמון? כל הדרכים והפרטים

התחבורה הציבורית בישראל ממשיכה להשתנות בניסיון להשתדרג ולשפר את היכולת של הציבור להגיע ממקום למקום. הרכבת הקלה נבנית, קווי הרכבת לירושלים כמעט מושלמים ויש יותר ויותר חברות מוניות שמגדילות את התחרות ומורידות את המחירים לנוסעים. אחד השינויים הכי משמעותיים בעולם זה, הוא זה שנוגע לשדות תעופה.

שדה התעופה הוותיק בשדה דב עומד להיסגר, ובדרום ישנם שינויים גדולים יותר, כאשר שדות התעופה הישנים באילת ובעובדה נסגרו, ובמקומם נפתח לאחרונה שדה תעופה גדול וחדיש – נמל התעופה הבינלאומי תמנע על שם אסף ואילן רמון. שדה התעופה החדש הוא השני בגודלו בארץ והוא אמור לספק שירותים לא רק לתושבי הדרום, אלא גם למאות אלפי תושבי המרכז שמחפשים להגיע בטיסה לאילת, או לטוס לואו קוסט ליעדים רבים באירופה ובעולם, שכן מנמל תעופה זה, ייצאו טיסות זולות במיוחד לאירופה, כמו במקרה של שדה התעופה עובדה שנסגר.

נמל התעופה ממוקם כ-19 ק”מ צפונית לאילת, סמוך לפארק תמנע, על שטח של כ-14 אלף דונם. מסלולי ההמראה והנחיתה בשדה נסללו לאורך של קצת יותר מ-3.5 ק”מ וברוחב של 60 מטרים כדי להתאים לנחיתות של מטוסים גדולים כמו בואינג 777 ואיירבוס. בסופו של דבר, המטרה היא להצליח לקבל ולהוציא טיסות גדולות ליעדים רחוקים כמו ארה”ב, מרכז אסיה והמזרח הרחוק. השדה ערוך לתת מענה לכ-1.8 מיליון נוסעים בשנה, עם היתכנות להרחבה ומתן שירותים לכ-4 מיליון נוסעים בשנה. עקב הפופולאריות הצפויה של השדה, כדאי מאוד לדעת כיצד להגיע אליו, ויש הרבה מאוד דרכים לעשות זאת.

מתוך ״כאן״: הצצה לנמל התעופה רמון

אוטובוסים

זמן: כ-40 דקות מאילת, כשלוש שעות מב”ש, 4 שעות מת”א

מאילת

מיקומו המיוחד של שדה התעופה רמון הצריך פתיחת קווים ייעודיים והתאמות שנעשו מצד הרשויות וחברות התחבורה השונות. התחנה הרלוונטית לשדה היא תחנת באר אורה/נמל התעופה רמון. אילת, העיר הקרובה ביותר ואחד היעדים הנפוצים ביותר של התיירים בטיסות הנכנסות, השיקה מערך שלם של אוטובוסים המגיעים אל ומהשדה למספר נקודות מפתח בעיר. קו 30 הוא אוטובוס ישיר מהתחנה המרכזית באילת אל השדה, הוא יוצא כל כ-20 דקות ואורך הנסיעה שלו הוא כ-30 דקות. קו 31 יוצא ומגיע אל השכונות הצפוניות באילת. הוא עוצר במספר נקודות, כולל צומת אילות ובכביש 90, ואורך הנסיעה שלו הוא כ-45 דקות. קו 32 יוצא ומגיע אל השכונות הדרומיות ואורך הנסיעה הוא כ-50 דקות. קו 50 הוא מעט יוצא דופן ויוצא ממסוף טאבה והמלונות. הוא יוצא כל כחצי שעה ואורך הנסיעה שלו הוא כ-40 דקות. המחיר של נסיעה מאילת הוא מחיר נסיעה רגילה בעלות משנית של 4.2 שקלים, נכון לכתיבת שורות אלו.

מבאר שבע

אם ברצונכם להגיע אל השדה מבאר שבע, הדרך הטובה ביותר היא בעזרת קו 397, שיוצא מהתחנה המרכזית בעיר ומגיע עד התחנה המרכזית באילת. הקו עוצר בלא מעט נקודות בדרך ואורך הנסיעה הוא כשעתיים ורבע. הקו יוצא מהתחנה המרכזית בערך כל שעה וחצי. קו 392 גם הוא יוצא מהתחנה המרכזית בבאר שבע, אם כי הוא עובר דרך מצפה רמון והנסיעה היא ארוכה ומתישה יותר. עלות הנסיעה מבאר שבע לצומת באר אורה הוא כ-40 שקלים.

מתל אביב

התל אביבים ואנשי מרכז הארץ לא נשכחו, כמובן, שכן בשדה מצפים להמוני נוסעים שיגיעו מאזור גוש דן. בתל אביב נפתחו שני קווים, קו 390 וקו 394 אשר יוצאים מהתחנה המרכזית ועוצרים במגוון רחב של תחנות, כולל באר אורה/נמל התעופה רמון. עלות הנסיעה בקווים הללו היא כ-70 שקלים. קו 390 יוצא בשעות הבוקר וקו 394 יוצא שלוש פעמים ביממה, בשעות אחה”צ והלילה. אורך הנסיעה כ-4 שעות.

מירושלים

גם הירושלמים קיבלו קו משלהם, קו 444, שיוצא 4 פעמים ביום, ב-7:00, 10:00, 14:00 ו-17:00 ומגיע, כמובן, עד התחנה המרכזית באילת. הקו עוצר בתחנת באר-אורה/נמל התעופה רמון לאחר כ-3 שעות נסיעה. גם כאן, עלות הנסיעה היא כ-70 שקלים.

שאטלים

זמן: כ-20 דקות מאילת

ממשרד התחבורה נמסר כי בשלב הראשון לא ייפתח מערך שאטלים מוסדר, אלא אם כן המלונות יזמו זאת. עם זאת, חברת הסעות אילתית בשם אילת שאטל, שהיא חברת ההסעות הגדולה באילת, עתידה לפתוח בקרוב מערך שאטלים מסועף, שייצא מאזור המלונות בכל רבע שעה. המחיר אינו ידוע, אך לאור העובדה שהנסיעה היא קצרה במיוחד, ההערכות מדברות על מחיר של בין 10 ל-20 דולר לנוסע עם מזוודה. המערך יפעל 7 ימים בשבוע ויהיה מתואם לחלוטין עם הטיסות היוצאות והנכנסות של השדה.

טיסות

זמן: כ-45 עד שעה מנתב”ג ומשדה דב

שדה התעופה רמון ערוך לקבלת טיסות מנתב”ג וגם משדה דב, נכון לעכשיו ועד שייסגר. אורכה של טיסה מנתב”ג ומשדה דב לשדה התעופה רמון אורכת בין 45 דקות לשעה. מנתב”ג לרמון יוצאות בין טיסה אחת ל-3 טיסות ביום והעלות היא בין 200 ל-369 שקלים. המחירים הם זהים בשדה התעופה שדה דב, אם כי מהשדה הוותיק שבמרכז תל אביב יוצאות מספר רב של טיסות ביום, לעיתים שש או שבע.

מוניות

המרחק בין אילת לרמון הוא 19 ק”מ בלבד, והמחיר שנקבע על ידי שירותי המוניות הוא 85 שקלים בשעות היום ו-94 שקלים בלילה, אם כי זאת לפני תוספת מזוודות ונוסע שלישי. ניתן גם לבקש להדליק מונה וליהנות מנסיעה שהיא פטורה ממע”מ.

חשוב לדעת

יש עוד כמה דברים חשובים שכדאי לדעת על שדה התעופה רמון:

  • כביש 90 – הכביש הורחב ושופץ כדי להתמודד עם העומס הצפוי, והעבודות אף יימשכו כדי להעניק בעתיד גישה קלה יותר למגיעים לשדה עם רכב.
  • בעתיד ייבנו בשדה מרכז לוגיסטי מושקע וחניון בשיטת חנה וסע.
  • התכנון המקורי של השדה כלל גם רכבת קלה, אך היא לא נמצאת כרגע בתוכנית הרב שנתית של מדינת ישראל.
  • בטרמינל הראשי לא קיימת ההפרדה המקובלת בין הנוסעים בטיסות הפנים לנוסעים בטיסות הבינלאומיות. הסידור החריג נובע מכך שגם הטסים בטיסות הפנים זכאים לפטור ממכס וכן בשל סיבות ביטחוניות הקשורות לבידוק בטיסות הפנים.
  • בשדה פועלות שלוש חברות להשכרת רכב.
  • החניון של שדה התעופה הוא חינמי כרגע ולמשך החודשים הראשונים של פעילותו, אך לאחר מכן העלות תהיה זניחה יחסית. שעת חנייה תעלה 4 שקלים ויום שלם של חנייה יעלה 20 שקלים. עבור תושבי אילת, החניון הוא חינמי ל-36 שעות.

שדה התעופה ברמון הוא שדה מרשים שאמור לשרת ישראלים מכל רחבי הארץ. התקווה של קברניטי השדה היא למשוך קהל מגוון בזכות מחירים זולים ליעדים פופולאריים, אם כי הצפי הוא שכמות הטיסות לאילת עצמה תרד משמעותית, לבטח לאחר שייסגר שדה התעופה שדה דב. השדה הוא חשוב לכלכלה הישראלית והוא מהווה את הסנונית הראשונה במהפכת התחבורה הציבורית בישראל.

 

צוות בעולם
צוות בעולם
צוות בעולם - מומחים לחו"ל. טיסות במחירים מגוחכים, דילים למלונות וטיפים והמלצות ליעדים הכי שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *