" />סינגפור ראשונה, ישראל רק במקום ה-14: דירוג הדרכונים החזקים בעולם | בעולם
טיסות זולות לזנזיבר דרך מילאנו ב-523$ בנובמבר
יולי 2, 2018
טיסות במחיר מטורף: האי ברבדוס + פריז באוקטובר – ב-687$ בלבד!
יולי 9, 2018

סינגפור ראשונה, ישראל רק במקום ה-14: דירוג הדרכונים החזקים בעולם

חובבי טיולים ישראלים רבים נאלצים לוותר על ביקור במדינות רבות, מסיבות לא נעימות. אין זה סוד שמדינות רבות ברחבי הגלובוס לא מחבבות את מדינת ישראל, וכן את אזרחיה, וסוגרות בפנינו את שעריהן. מדובר בעיקר על מדינות ערב, אך לא רק. למעשה, מבין כל מדינות העולם, ישנן 145 כאלו אשר מאפשרות כניסה לישראלים, ללא כל צורך בוויזה. נתון זה ממקם את ישראל במקום ה-14 ברשימת הדרכונים ״השווים״ בעולם.

אתר passportindex מנהל דירוג שמתעדכן אחת לכמה זמן, הנוגע לדרכונים של המדינות השונות. הדרכון שבאמצעותו ניתן להיכנס לכמה שיותר מדינות ללא כל צורך בוויזה, מדורג במקום הגבוה ביותר. אז מי במקום הראשון?

במקום הראשון ניצבת סינגפור; אזרחיה יכולים להיכנס ללא פחות מ-166 מדינות ללא כל צורך בוויזה. מיד אחריה נמצאת גרמניה עם 164 מדינות כשאת המקום השלישי חולקות דנמרק, שבדיה, פינלנד, לוקסמבורג, איטליה, צרפת, נורבגיה, הולנד, ספרד, יפן, דרום קוריאה וארצות הברית, עם 163 מדינות המאפשרות לאזרחיהן כניסה חופשית. 

אל המקום האחרון והלא מכובד הגיעה אפגניסטן עם 30 מדינות בלבד. אירן נמצאת מקום אחד מעליה, במקום ה-94, כשגם פקיסטן, סוריה, סומליה לבנון, לוב, סודן ובנגלדש נמצאות בתחתית הרשימה.

לרשימה המלאה

צוות בעולם
צוות בעולם
צוות בעולם - מומחים לחו"ל. טיסות במחירים מגוחכים, דילים למלונות וטיפים והמלצות ליעדים הכי שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *