" />עיכוב, ביטול - פיצוי? כל מה שצריך לדעת על עיכובי וביטולי טיסות | Baolm
מדוע לבחור ב-AIRBNB ואיך מחפשים דירה?
ספטמבר 20, 2017
הכול על שכירת רכב בחו״ל
ספטמבר 27, 2017

עיכוב, ביטול – פיצוי? כל מה שצריך לדעת על עיכובי וביטולי טיסות

אחת ההמתנות הארוכות במהלך חיינו היא ההמתנה לטיסה. אחרי תקופה ממושכת, לעתים חודשים ארוכים, מגיע הרגע שלו חיכינו: הטיסה והחופשה בחו”ל. לפיכך, הציפיות לרגע ההמראה גדולות עד מאוד.

אלא שלא תמיד הכול הולך חלק, גם כשזה נוגע לטיסות. במקרים רבים ישנם עיכובים בטיסות מסיבות כאלו ואחרות ולעתים אף ביטול של טיסות. הבעיה היא, שלא כולנו מומחי תעופה גדולים. אז מה בכל זאת עושים במקרה של עיכוב או ביטול טיסה ומתי מגיע לנו פיצוי כספי? השאלות (וכמובן, התשובות) שיעזרו לכם להבין זאת טוב יותר, כדי להיות מוכנים לכל תרחיש.

עוד בנושא:

עיכוב של שעתיים עד חמש שעות – מזון ואמצעי תקשורת

אם טיסתכם מתעכבת בין שעתיים לעד חמש שעות, חברת התעופה מחויבת לספק לכם מזון, משקאות ואמצעי תקשורת (טלפון סלולרי).

עיכוב של בין חמש שעות לשמונה שעות – החזר כספי או כרטיס טיסה חלופי

במקרה של עיכוב ממושך יותר, בין חמש לשמונה שעות, על חברת התעופה להציע ללקוחותיה החזר כספי מלא על הכרטיס או כרטיס טיסה חלופי לאותו היעד.

טיסה המתעכבת ביותר משמונה שעות – כמו טיסה שבוטלה

במקרה של עיכוב של למעלה בשמונה שעות, דין הטיסה הוא כדין טיסה שבוטלה. המשמעות: בנוסף למזון, לאמצעי התקשורת ולכרטיס הטיסה החלופי לאותו היעד, קיים סיכוי שאתם זכאים לפיצוי כספי בהתאם לחוק שירותי התעופה.

את הפיצוי יש לדרוש מחברת תעופה, וקיים סיכוי שתצטרכו להגיש תביעה בבית המשפט. יש לציין כי ישנו סעיף בחוק המעניק לחברות התעופה פטור מפיצוי, בשלושה מקרים: אם הטיסה בוטלה בשל חילול שבת או חג, בשל שביתה ו/או השבתה מעוגנת בחוק או בשל נסיבות מיוחדות, הניתנות לפרשנות על ידי בית המשפט.

צפו: כרטיסי הטיסה היקרים ביותר בעולם

כיצד מועד הביטול משפיע על הפיצוי?

אם חברת התעופה מודיעה לנוסע על ביטול הטיסה למעלה משבועיים ממועד הטיסה, יהיה הנוסע זכאי להחזר התמורה ששולמה בעבור הכרטיס אך לא לפיצוי כספי. אם מדובר על תקופה של שבוע עד שבועיים, הטיסה החילופית המוצעת חייבת להיות סמוכה למועד המקורי. אם אין טיסה שכזו, יהיה הנוסע זכאי לפיצוי כספי בשל ביטול טיסה.

גובה הפיצוי במקרים של ביטול טיסה

את חישוב הפיצוי מבצעים לפי מרחק הטיסה. אם מדובר על טיסה של עד 2,000 קילומטר, מישראל ליוון למשל, גובה הפיצוי עומד על 1,280 ש”ח לכל נוסע. אם מדובר על מרחק של עד 4,500 קילומטר, הפיצוי עומד על 2,050 ש”ח ואם מדובר על מרחק של 4,500 ק”מ ומעלה, הפיצוי עומד על 3,050 ש”ח.

צוות בעולם
צוות בעולם
צוות בעולם - מומחים לחו"ל. טיסות במחירים מגוחכים, דילים למלונות וטיפים והמלצות ליעדים הכי שווים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *